Bemelegítésképpen Békéscsabáról Gyulára kerékpárral mentünk át. 10 óra körül értünk a Várhoz, ahol a rajtszámot, és a chipet átvettük. A gyülekező helyen szerencsére sok fa és sátor volt, így hangulatos volt a versenyt megelőző időszak. Minden gördülékenyen ment, mert időben az interneten, a regisztrációs tortúrán átestünk. A nagy verseny előtt a gyerekeknek is rendeztek kisebb versenyt, csak a ligetben egy pár kör erejéig. Mindenki élvezte a mozgást. Nagyon jó idő volt, sőt, a verseny végére már szinte hőség is lett.

A váltófutásban már hagyomány szerint J én tettem meg az első kört. Szeretek elsőnek indulni, mert itt van legjobban együtt mezőny. Gyula belvárosában látványos helyeken, sőt még a Fürdő területén is keresztülvezetett a pálya. A rendezők nagyon dicséretesen irányítottak bennünket, minden saroknál ahol útirányt kellett változtatni, jeleztek, intettek, és a városi forgalmat leállították. Volt olyan gépkocsival közlekedő, akinek ez szemmel láthatólag kellemetlenséget okozott, de a legtöbb ember szívvel-lélekkel buzdított bennünket.

Amíg mi futottunk, szarvas-gulyást főztek az éhes versenyzőknek, amit egy tényleg jelképes összegért megvehettünk.

Nagyon örültünk, hogy a Harkányi futóversenyen megismert debreceni kollégákkal itt újra találkozhattunk. Érdekesség volt bőven, a tűzoltó csapatban volt, aki a bevetési ruhában, sisakban, és oxigénpalackkal futotta végig a szakaszát.

Nagy tisztelettel és csodálattal tekintettünk minden olyan versenyzőre, aki bármely fogyatékosságával felvállalta a versenyzést. A paralimpikon erőemelő világbajnok is tartott bemutatót fekve nyomásból. A 200 kilót, ami egészséges embernek is becsületére válna, ötször nyomta ki egymás után.

A szakaszom teljesítése után Vasvári Iminek adtam át a chipet. Neki „fájdalmas” élmény volt a strandon a hőségben átfutni úgy, hogy a hűs medencében nem lehetett megmártózni. Mert addigra már tényleg nagyon meleg lett. A csapat harmadik versenyzője Csuvár Attila volt, mindhárman ugyan azon az útvonalon teljesítettük a verseny távot.

A csapat a 24 férfiváltóból a 12. helyezést érte el. Nagyon örültünk ennek az eredménynek, erősen a középmezőnyben voltunk. A célban minden befutó nevét hangosan bemondták.

Minden nevezéshez járt fürdőjegy, ki is használtuk, a gulyás után jó volt a gyógyvízben kilazítani az izmainkat.

Hazakerékpároztunk, és közben elhatároztuk, hogy kerékpáros versenyen is képviselni szeretnénk a Kelet-Magyarországi Postás Sportegyesületet.

Moka Zoltán a férfi egyéni félmaraton-ba nevezett, ő így emlékszik:_

Tény nagyon meleg volt, és a versenyt nagyon jó hangulatúnak, és jól szervezettnek találtam. A pálya szép volt, jó volt, hogy árnyékos szakaszok voltak benne. A pályán volt két frissítőpont, de a szökőkutakat is kihasználtuk. A tűzoltók ötletes megoldása rendkívül feldobott bennünket, ők egy tűzoltó tömlőt kivezettek az útra, aminek a végére egy nagy szórófejet szereltek. Hát ez a zuhanyszerű szerkezet nagy szolgálatot tett a melegben. Nekem ez a verseny különösen nagy élmény volt, mert régi kedvenc sportomat tudtam újra átélni, egy hosszadalmasan gyógyuló lábsérülés után. Szerencsére kellő kitartással és türelemmel építettem fel magam, úgy hogy ezt a megmérettetést teljesítsem.

A célba érkezéskor volt is egy kis segítségem, mert a 2 éves kisfiam ott várt, és velem együtt futott be a célba. Tényleg nagy élmény volt a rendezvényen részt venni. 154 indulóból az 56. helye érkeztem a finisbe.

Dobi Gabi így emlékszik:

Az idei év legmelegebb napját fogtuk ki a futó versenyre, ám ettől függetlenül csodálatos napot töltöttem Gyulán.

Bár felkészülésemet, idő előtt kellett befejeznem egy kéztörés miatt, mégis úgy döntöttem elindulok a versenyen.

11:00 óra volt, amikor elstartolt a mezőny, jó startot fogtam ki, tudtam tartani a saját tempómat.

Sajnos csak 3,5-4 km-en tartott a jó érzés, utána éreztem, hogy valami nem stimmel.

Próbáltam lassítani a tempón, hátha az segít, de mint utóbb kiderült napszúrást kaptam és ezért sajnos nem tudtam teljesíteni a kitűzött 21 km-t, 7 km-nél feladni kényszerültem a versenyt. 37 fokot mértek aznap (én sajnos a felkészülésem során egyszer sem futottam

20 fok feletti hőmérsékletben, mivel akkor még nem volt ilyen jó idő)

A versenyt nagyon jól szervezetnek láttam, szeretnék jövőre újra elindulni az eseményen!

Írta: Adminisztrátor