Hajdúnánás, 2023. július 15.

Csobogó víz, napsütés, forró homok, árnyas fák, finomabbnál finomabb illatok…. Ez a strand, Hajdúnánáson!

Itt gyűlt össze 130 fő, a KPSE szervezésében megrendezésre kerülő III. Családi és Sportnapon! Minden adott volt, hogy mindenki jól érezze magát.

A sportolni vágyók választhattak a versenyek között, úgy mint például petanque, strandröplabda, lábtenisz. Persze volt, aki több versenyszámban is kipróbálta magát. Volt is jelentkező szép számmal, akiket egyáltalán nem riasztott vissza a tűző nap és a forró homok sem.

A versengések közepette voltak, akik pancsoltak, és voltak, akik a fák alatt hűsöltek, vagy tollaslabdáztak, beszélgettek.

Természetesen a gyerekek sem maradtak ki semmiből. Az ő versenyüket nagyobb izgalommal készítettük elő, mint a felnőttekét. Hangos szurkolások közepette, bátran és ügyesen ették versenyre a zi-zi cukorkát, és itták szívószállal az Ice teát.

A versenyszámok zajlottak, közben az éhségünket egy fantasztikus, bográcsban készült babgulyással, friss kenyérrel tompíthattuk.

Délután következett az eredményhirdetés, melynél mindenki körbe állva a kupákkal és érmekkel teli asztalt várta, hogy milyen helyezést ért el?

A strandröplabda versenyszámban induló 4 csapatból 2 csapat feladta a küzdelmet sérülés miatt, így az 1. helyezett a Homok Giliszták (Nyíregyházi LÜ) csapata lett, a 2. helyezést pedig az Újfehértói Repülők (Újfehértó posta) csapata vitte el. A lábteniszben induló 6 csapatból az 1. helyezést a Falábúak csapata (Püspökladány), a 2. helyezést Lábasok csapata (Nyíregyháza LÜ), a 3 helyezést pedig a Szpartakvodka csapata (Nyíregyháza 1 posta) csapata szerezte meg. A petanque sportágban induló 16 csapatból az 1. helyezést a Papok (RLC), a 2 helyezést a Mosolygó-Ménfői páros (Újfehértó), a 3. helyezést Kovácsék csapata (Nyíregyházi LÜ) szerezte meg.

A gyerekek teljesítménye 1-től 3 helyezésig éremmel és egy kis ajándékkal lett jutalmazva, de a helyezést el nem érő gyerekek is jutalmazásban részesültek.

Nagyon jó volt látni a gyermekek szemében az örömöt és a csillogást, amikor az érmeiket a nyakukba akasztották, és megtapsolták őket!

Sok-sok új barátság szövődött, és sok-sok régi kolléga ölelhette meg újra egymást. A nap végére mindenki fáradtan, lebarnulva, tele pocakkal indult haza.

A résztvevők nevében is köszönöm a lehetőséget, a szervezést, a rendezést és a bátorítást!